دوازده روند بازاریابی دیجیتال برای سال 2022 و نحوه استفاده از آنها – قسمت دوم


دیجیتال مارکتینگ همیشه در حال تغییر و تحول است، اما سال 2022 احتمالاً تغییرات چشمگیری خواهد داشت. کسب‌وکارها و برندها نه تنها باید برای آینده بازاریابی دیجیتال برنامه‌ریزی کنند، بلکه باید برای استفاده از آن آماده باشند. در اینجا 12 روند برتر بازاریابی دیجیتال که باید در سال 2022 به آنها توجه کنید و آنکه چگونه می توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید، آورده شده است.

 

تجربیات، ارز اجتماعی جدید هستند.

کسب‌وکارها هنوز هم برای تبلیغ دهان به دهان و جلب توجه اجتماعی فریاد می‌زنند. همانطور که فضای تبلیغاتی پر سر و صداتر می شود، رسانه ها و توجهات به دست آمده از تبلیغات دهان به دهان اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

توصیه: بازاریابان باید روی ایجاد تجربیات در هر مرحله از تعامل خود با مشتریان تمرکز کنند تا در رسانه های اجتماعی تبلیغات دهان به دهان به دست آورند.

 

مشاغل دیجیتال همچنان در حال رشد هستند.

طبق گفته لینکدین، مهارت های دیجیتالی بیشترین تقاضا را دارند. با این حال، شکاف مهارتی زیادی بین تعداد کسب‌وکارهایی که به دنبال مهارت‌های دیجیتال هستند و مهارت‌های موجود در بازار وجود دارد.

توصیه: بازاریابان برای به روز ماندن و حرفه ای بودن باید مهارت بیشتری داشته باشند و رهبران باید برنامه‌های ارتقای مهارت دیجیتال برای سازمان خود داشته باشند.

 

فیس بوک (متا) جایی نمیرود.

عناوین زیادی در مورد خروج افراد از فیس بوک وجود دارد، اما حقیقت این است که فیسبوک جایی نمیرود و حذف نمیشود. فیسبوک اکنون تقریباً 3 میلیارد کاربر دارد و تعداد کاربران هر ماه افزایش می یابد.

توصیه: بازاریابان باید تصور کنند فیس بوک به تسلط خود ادامه خواهد داد.

 

وبسایت ها سریع تر میشوند.

ترافیک وب سایت به طور قابل توجهی از موبایل است.

با این حال، بیشتر وب‌سایت‌ها هنوز تجربیات کاملاً بهینه‌سازی شده برای موبایل را ندارند. همانطور که گوگل طراحی سایت Core Web Vitals را راه اندازی کرد، سرعت اهمیت بیشتری پیدا کرد.

توصیه: بازاریابان باید مطمئن شوند که وب سایت آنها بهینه شده و مناسب است.

 

همه چیز الگوریتم محور است.

هر بخش از بازاریابی دیجیتال – اخبار رسانه های اجتماعی، تبلیغات نمایشی، تبلیغات اجتماعی، بهینه سازی موتورهای جستجو و حتی ایمیل – الگوریتم محور می شود. الگوریتم ها همه برای یک چیز اساسی بهینه می شوند: تجربه کاربر.

توصیه: برای مرتبط ماندن، بازاریابان باید تجربه کاربری را ارائه دهند که مشتریان نیاز دارند در غیر این صورت محتوای آنها کمتر دیده می‌شود.

 

 

کمتر، بیشتر است.

انفجار گزینه ها و موارد بازاریابی دیجیتال به این معنی است که بسیاری از کسب و کارها در کانال های زیادی بیش از حد حضور دارند و از شاخه ای به شاخه ی دیگر میروند. کسب و کارهای هوشمند بر روی یک کانال تسلط دارند.

توصیه: بازاریابان باید تمرکز بیشتری داشته باشند و کارهای کمتری را بهتر انجام دهند.

 

نکته پایانی: پایه ها هنوز بیشترین اهمیت را دارند.

به راحتی می توان حواس خود را با اشیاء دیجیتال براق جدید پرت کرد. بازاریابان عاشق روندهای جدید و قرار گرفتن در لبه پیشرو در فناوری ها و پلتفرم های جدید هستند. با این حال حقیقت این است که اکثریت رشد کسب و کار هنوز از ابزارهای اساسی در بازاریابی دیجیتال ناشی می شود. فراموش نکنید که روی پایه خود تمرکز کنید. اغلب، بهینه سازی اجزای دیجیتالی پایه شما، بازگشت سرمایه بهتری نسبت به آزمایش (و حواس پرتی) با هر ابزار جدید ارائه می دهد.