دوازده روند بازاریابی دیجیتال برای سال 2022 و نحوه استفاده از آنها


دیجیتال مارکتینگ همیشه در حال تغییر و تحول است، اما سال 2022 احتمالاً تغییرات چشمگیری خواهد داشت. کسب‌وکارها و برندها نه تنها باید برای آینده بازاریابی دیجیتال برنامه‌ریزی کنند، بلکه باید برای استفاده از آن آماده باشند. در اینجا 12 روند برتر بازاریابی دیجیتال که باید در سال 2022 به آنها توجه کنید و آنکه چگونه می توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید، آورده شده است.

 

متا همه جا هست.

فیسبوک رسما نام خود را به متا تغییر داد. در حالی که ایجاد نام برای شرکت مادر منطقی است (یادتان هست گوگل آلفابت شد؟)، انتخاب مهم است. فیس بوک در حال شرط بندی بزرگ بر روی Metaverse است، که اصطلاحی برای تجربیات مجازی و افزوده است. این یک شرط بزرگ برای آینده وب است.

توصیه: بازاریابان باید به دنبال فرصت هایی برای کسب و کار خود در این فضاها باشند.

 

اینفلوئنسرها به رشد خود ادامه می دهند (حتی در زمینه ی B2B).

اینفلوئنسر مارکتینگ طبق هدف گذاری ها و گزارش ها در سال 2021 به 13.8 میلیارد دلار رسیده و به رشد خود ادامه دهد. کمپین های اینفلوئنسرمارکتینگ ذاتا زمینه ارتباط با مخاطب را فراهم می کنند زیرا اینفلوئنسر محصول را تایید می کند. برندهای B2B نیز به استقبال و استفاده از اینفلوئنسرها ادامه می دهند – Adobe، SAP، GE و PWC همگی از این روند استفاده کرده اند.

توصیه: بازاریابان باید به دنبال فرصت هایی برای مشارکت با اینفلوئنسرها در فضای خود باشند.

 

تبلیغات با حریم خصوصی به چالش کشیده می شود.

تبلیغات دیجیتال مدرن برای بهینه سازی خودکار به شدت به داده ها وابسته هستند. مقررات جدید حفظ حریم خصوصی مانند به‌روزرسانی iOS و حذف کوکی‌ها، داده‌های مورد استفاده در هوش مصنوعی را کاهش داده‌اند.

توصیه: بازاریابان باید تأثیری را که این امر بر تبلیغات آنها می گذارد ارزیابی کنند و فعال باشند.

 

بازاریابان استراتژیک تر می شوند.

از آنجایی که اتوماسیون، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بسیاری از کارهای ناخوشایند بازاریابی دیجیتال را از بین می برند، بازاریابان باید استراتژیک تر شوند. گزینه های بازاریابی دیجیتال همچنان در حال رشد هستند.

توصیه: بازاریابان باید به طور استراتژیک فکر کنند تا بر آنچه واقعاً باعث رشد کسب و کار آنها می شود تمرکز کنند.

 

لینکدین در حال رشد، رشد، رشد است.

لینکدین همچنان یک ستاره در حال ظهور در فضای دیجیتال است. آنها در هر سه ماهه سود قابل توجهی از کاربران فعال ماهانه و تعاملات در پلتفرم را نشان می دهند. آنها همچنین به طور مداوم ویژگی های جدیدی را راه اندازی می کنند که نتایج بهتری را برای مشاغل و صفحات ایجاد می کند.

توصیه: بازاریابان همگی باید در لینکدین فعال باشند.

 

سئو کمتر شبیه به یک بازی و بیشتر یک چیز یکپارچه و مهم است.

بهینه سازی موتورهای جستجو یکی از قدیمی ترین و با ارزش ترین انواع بازاریابی دیجیتال است. از آنجایی که الگوریتم‌های جستجو به طور مداوم هوشمندتر و متناوب‌تر شده‌اند، بازاریابان باید کمتر روی «هک‌ها» و «ترفندهای» سئو تمرکز کنند و بیشتر روی ارائه تجربه‌ای برجسته و معنادار به کاربران خود تمرکز کنند.

توصیه: بازاریابان باید کمتر روی SEO تمرکز کنند و بیشتر روی تجربه کاربری عالی تمرکز کنند.